Světový pohár horských kol - Nové město na Moravě 25. května 2019

Název

Popis

Už od roku 2011 se v Novém Městě na Moravě koná Světový pohár horských kol, mezi závodníky i diváky je velmi populární. V sobotu 25.5. odstartoval druhý závodní den Světového poháru. V kategorii žen do 23 let a v závodě U23, byla nejrychlejší Haley Battenová ze Spojených států, která se radovala z prvního velkého vítězství. Německá reprezentantka Ronja Eiblová dojela druhá se ztrátou necelé půlminuty a třetí dojela Rakušanka Laura Stiggerová. Za naší republiku měla velkou radost v cíli po projetí cílem na 22. místě Tereza Neumanová (Třebíč) v barvách Česká spořitelna Accolade, pro kterou to byl vůbec první závod Světového poháru a přitom startovala z posledního místa. Závod Cross Country letos jela jen jednou a kombinuje horská kola i se silnicí a dráhou. Janě Czeczinkarové a ani Tereze Sáskové se závod nevydařil a skončily na 33. a 39. pozici. Tvarůžková dojela 47. Kategorie mužů do 23 let má v Novém Městě na Moravě těsně vyhrál Rumun Vlad Dascalu, který zde vyhrál také vloni. O vítězství bojoval až do samotného závěru, když v posledním kole šestikolového závodu asi kilometr před cílem poodjel od dvou největších rivalů Philippa Colomba ze Švýcarska a Dána Simona Andreassena. Českou republiku reprezentovali celkem 4 závodníci, ale ani jeden z nich se ze 137 závodníků pelotonu nedokázal probojovat do první padesátky. Nadějný David Zadákov z důvodů technických problémů dojel na 100. místě. Nejlépe umístněním Čechem se stal Josef Jelínek, který se s vysokým startovním číslem dokázal dostat až na 53. místo. Samuel Jirouš projel na 82. a Dominik Průdek obsadil106. místo. Světová juniorská série - Ženy Juniorky startovaly v 15 hodin: cílem projely v pořadí od prvního místa Helene Marie Fossesholm - Norsko, Tamara Wiedmann - Rakousko a třetí Sofie Heby Pedersen - Dánsko. Světová juniorská série - Muži Junioři od 17 hodin: první projel cílem Charlie Aldridge - Velká Británie, Janis Baumann - švýcarsko a třetí Likas Malezsewski - Belgie. Doprovodné programy: MERCEDES-BENZ Offroad sekce s třídou X: k vyzkoušení byly testovací vozy X-CLASS v testovací zóně s několika terénními prvky - při hlavním vstupu do areálu. MERCEDES-BENZ VANBASE - drobné soutěže a koutek pro děti, omalovánky, foto koutek se soutěží, káva, popcorn a také větší obrazovka, která bude živě přenášet všechny závody přes RedBull TV - hlavní výstavní plocha areálu přímo na stadionu DĚTSKÁ ZÓNA - tréninková Skyby dráha pro malé cyklisty od společnosti ČEZ - jízda zručnosti, skákající nafukovací hrad, tvořivé dílny, malování na obličej. Od 13 hodin měli k velkému zájmu návštěvníků autogramiádu Nino Schrter, Henroque Avancini, Maxime Marotte a Manuel Fumic.