Světový pohár horských kol - Nové město na Moravě 26. května 2019

Název

Popis

Neděle ženy: Úřadující mistryně světa Američanka Kate Courtney dokázala v závodu žen znovu zvítězit a navázala tímto na vítězství z minulého týdne v Albstadtu. Závod na 6 kol vrcholil až v závěrečném kole, kdy vedoucí závodnice Anne Tauber z Nizozemska ijížděla před Courtneyovu. Vzápětí přišla chyba, se kterou se Anne dlouho zdržela a stejně, jako v Albstadtu přišla o téměř jistou medaili. Další dvě medailové umístnění obsadily druhá Rebecca McConell z Austrálie a třetí Kanaďanka Haley Smith. Obě zajely svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru, Haley vystoupila na stupních vítězů vůbec poprvé. Kate Courtney je tak se 700 body v čele hodnocení Světového poháru s náskokem 210 bodů před Jolandou Neff ze Švýcarska. České bikerky Karla Štěpánová a úřadující česká šampionka Jitka Čábelická dojely těsně za sebou na 22. a 23. pozici. Neděle muži: Nizozemec Mathieu van der Poel oslavil svoji první výhru ve světovém poháru v závodě Cross-Country a porazil tak stálou legendu neporazitelného Schurtera. Porazil legendu světového horské cyklistiky a šestinásobného vítěze závodu v Novém Městě na Moravě Švýcara Nino Schurtera. Schurter s van der Poelem se dokázali brzo oddělit z pelotonu a společně jeli na prvních místech. V posledním kole nasadil neuvěřitelné tempo Mathieu van der Poel a Nino Schurter již nedokázal reagovat a časově se propadl na druhé místo. Nejlepším z Čechů byl pátý Ondřej Cink, který dlouho jezdil osamoceně až do posledního kola na třetím místě a neuhájil svůj asi 25 sekundový náskok před velmi silnou skupinu v obsazení Mathias Flückinger, Henrique Avancini, a Maxime Marotte. Publikum se snažilo vyhecovat Ondřeje Cinka k tomu, aby se na závodníky pokusil dotáhnout, ale v posledním kole na třetího Flückingera, ani čtvrtého Avanciniho nestačil a projel na 5. místě. “Podpora diváků mi moc pomohla. Snažil jsem se jet na výhru, ale i s pátým místem jsem spokojený,” prohlásil český závodník Ondřej Cink.